کارنو وزین سریر

تیغه برف پاک کن

تیغه برف پاک کن

تیغه برف پاک کن

آلودگی شیشه ارتباط مستقیمی با عملکرد تیغه برف پاک کن ها دارد.خودروی خود را زیر درخت نگذارید، آلودگی هایی مانند شیره درختان،فضولات پرندگان، مگس ها و حشرات به شیشه خودرو می چسبد و به راحتی از بین نمی روند و هنگام استفاده از برف پاک کن این تیغه ها با این آلودگی ها برخورد می کنند و باعث فرسودگی و خراب شدن آن ها می شوند. توصیه می شود شیشه جلو اتومبیل را به طور مرتب با صابون شستشوی ماشین تمیز کنید زیرا صابون های معمولی و همچنین مواد شوینده ارزان قیمت می تواند به قسمتهای لاستیکی وسیله نقلیه آسیب برساند و رنگ آنها را محو کند و همچنین از بکار بردن بنزین،نفت،تینر یا دیگر حلال ها بر رو یا نزدیکی تیغه ها خوداری کنید. برف پاک کن ها برای تمیز کردن آب طراحی شده اند می توان گفت، آب برای تیغه برف پاک کن مثل روغن برای موتور است. نباید تیغه برف پاک کن را به صورت خشک به کار انداخت، اگر برف پاک کن ها را بدون استفاده از آب و خشک استفاده کنید باعث ایجاد آسیب و سایش تیغه ها می شود و این امر باعث می شود تیغه ها عملکرد خوبی در تمیز کردن شیشه ها نداشته باشند. وقتی آب به خوبی از روی شیشه خودرو پاک نشود و یا صدای آزار دهنده ای مانند سر و صدای بیش از حد ، موج زدن و پچ پچ کردن از تیغه ها به گوش برسد و یا این که لاستیک از تیغه جدا شود، باید سریعاً تیغه های برف پاک کن را تعویض کنید. این تیغه ها در مناطق گرم به خاطر فقدان رطوبت و گرمای شدید آسیب می بینند و در مناطق سرد خشک می شوند و به راحتی میشکنند.اگر تیغه برف پاک کن ها از جنس سیلیکونی باشند از دوام بیشتری برخوردارند و اگر از جنس لاستیکی باشند عمر کوتاهی دارند.تیغه برف پاک کن ها باید سالی یک بار تعویض شوند برای کارایی بهتر باید در تابستان آنها را با روکش مخصوص پوشاند هر چند برای کارایی بهتر باید قبل از فصل بارندگی تیغه برف پاک کن ها تعویض شود. و در فصل زمستان تیغه های لاستیکی نباید منجمد شوند و به شیشه اتومبیل بچسبند.می توان گفت سایش ماده لاستیکی در تیغه برف پاک کن به دلیل زباله های جاده ای ، مواد شیمیایی ، آب و هوا بسیار گرم یا بسیار سرد اتفاق می افتد.برف پاک کن های خودرو را به صورت دستی حرکت ندهید این کار باعث صدمه دیدن بازوها و دیگر اجزای برف پاک کن می شود.

بازوهای برف پاک کن
بازوهای برف پاک کن جزء پاک کننده ها محسوب می شود که با یک نوار لاستیکی به موتور برف پاک کن متصل می شود و این بازوها نیروی موتور را به تیغه برف پاک کن ها انتقال داده و باعث حرکت آن می شوند. بازوهای برف پاک در صورت دستکاری ،نصب نادرست ،عدم قرارگیری صحیح بر روی شیشه و تصادفات دچار آسیب می شوند.بعد از تعویض بازو ها آنها را چک کنید،هنگام تست بازوی برف پاک کن ، پنجره باید مرطوب باشد یا لازم است آن را با کمک واشر پنجره مرطوب کنید.
اگر بازوهای برف پاک کن غیر اصلی نصب کنید،این می تواند منجر به خرابی شود. برای عملکرد صحیح نیاز به خرید لوازم یدکی اصلی، بازوی برف پاک کن و تیغه برف پاک کن های است. شما می توانید قطعات مورد نیاز خودروی خود را با اطمینان خاطر از اصل بودن محصول، از فروشگاه اینترنتی کارنو خریداری و نصب نمایید.

 

هر چی که مي خواهيد ! پشت درب تحویل بگیرید.

طراحی سایت نونگار